Anasayfa > Etiket Arşivi: bebek nasıl emzirilir

Etiket Arşivi: bebek nasıl emzirilir

Emzirmeye Başlama

Emzirmeye Başlama

Çoğu zaman tek yapmanız gereken bebeğinizi rahat emzirme pozisyonunda tutmaktır. Böylece bebeğiniz emmeye başlayacaktır. Bebeğiniz memeye kenetlendiğinde sadece göğüs ucunuzu değil areolanın (göğüs ucu çevresindeki koyu renk bölge) büyük kısmını ağzını dolduracak şekilde emmesi gerekmektedir. Eğer bir sıkıntınız olmazsa bebeğinizin sizi yönlendirmesine izin verin. Eğer zorluk çekerseniz, bir sonraki kısımda yer alan ufak ipuçları ve resimlerden fikir alabilirsiniz. Eğer canınız yanıyorsa, serçe parmağınızı nazikçe bebeğinizin ağzının kenarına koyup emzirmeyi kesin ... Devamını Oku »

Başarılı Emzirme Şeklini Oluşturma

Başarılı Emzirme Şeklini Oluşturma

Ne sıklıkla emzirmek gerekir? Yeni bir bebeği 24 saatte ortalama 8-10 kez emzirmek gerekir. Bu, genellikle her iki ila üç saatte bir emzirme anlamına gelmektedir (bir emzirme saatinin başlangıcından diğerinin başlangıcına kadar olan zaman). Bazı bebekler uykudan sonra, birkaç saat içerisinde çok sıklıkla emmekten hoşlanabilirler. Başarılı bir emzirme için, acıktığında bebeğinizi emzirmek önemlidir. Her bir göğüste ne kadar süre? Bebeğiniz emmeyi bitirene kadar onu ilk verdiğiniz göğsünüzden emzirin. İsterse diğer ... Devamını Oku »

Bebeğin Emzirilmesi

Bebeğin Emzirilmesi

Bebeğin emzirilmesi, bebeğinizi anne sütü ile beslemenin sayısız yararları vardır. Ona doğanın sağlayabileceği en iyi besini veriyorsunuz demektir. Bu nedenle, ilk günlerde bazı zorluklar çekseniz bile, bu yeni beceriyi bebeğinizle birlikte sizde öğreneceksiniz. Bebeğin beslenmesi, bebeğiniz önceleri nasıl emeceğini bilmiyor ya da uzun süre ememiyorsa üzülmeyin. Zaten doğumdan hemen sonra bebeğinizin çok fazla besin almasına gerek yoktur. Bu arada meme uçlarının sertleşerek emilmeye alışması için yeterli zamanınız olacaktır. Yeter ki ... Devamını Oku »

Bebeğinizi Nasıl Emzireceksiniz?

Bebek nasıl emzirilir

Bebeğinizi emzirmeye başlamadan önce ellerinizi yıkayın. Göğüs uçlarınızı sıcak suyla veya kendi sütünüzle temizleyiniz. Kendinizin ve bebeğinizin rahat edebileceği pozisyonu bulunuz. Bebeğinizin başı yukarıda olacak şekilde tutmalı, bebeğinizin yüzü ve tüm gövdesi size dönük olmalı, başı, ensesi ve omuzları kolunuzla desteklenmelidir. Baş ve gövde aynı hizada olmalıdır. Bebeğinizin çenesi memenize değecek yakınlıkta olmalıdır. Bebeğiniz başlangıçta meme başını bulmada biraz zorlanabilir. Ancak bebeğiniz yanağına memenizi hafifçe değdirdiğinizde, ağzını içgüdüsel olarak memebaşına ... Devamını Oku »