Anasayfa > Bebek ve Beslenme > Başarılı Emzirme Şeklini Oluşturma
Başarılı Emzirme Şeklini Oluşturma

Başarılı Emzirme Şeklini Oluşturma

Ne sıklıkla emzirmek gerekir?
Yeni bir bebeği 24 saatte ortalama 8-10 kez emzirmek gerekir. Bu, genellikle her iki ila üç saatte bir emzirme anlamına gelmektedir (bir emzirme saatinin başlangıcından diğerinin başlangıcına kadar olan zaman). Bazı bebekler uykudan sonra, birkaç saat içerisinde çok sıklıkla emmekten hoşlanabilirler. Başarılı bir emzirme için, acıktığında bebeğinizi emzirmek önemlidir.

Her bir göğüste ne kadar süre?
Bebeğiniz emmeyi bitirene kadar onu ilk verdiğiniz göğsünüzden emzirin. İsterse diğer göğsünüzü de verin. Bebeğiniz doymuşsa, her emzirmede sadece bir göğüsten emzirmeniz uygun olacaktır. Emzirme bittiğinde bebeğinizin karar vermesini sağlayın, bırakacak ve muhtemelen uykuya dalacaktır.

Bebeğiniz emmeye hazır olduğunu nasıl belli eder?
Bebeğiniz uykudayken bile emme isteği olup olmadığını gözlemleyin. Bebeğiniz ağlamaya başlamadan önce emzirmeye çalışın. Ağzı ve dilinin emme hareketleri, hafif sesleri, huzursuz ve artan vücut hareketleri, özellikle elini ağzına götürme hareketleri yönlendirici olacaktır.

Gece emzirme
Bebeğiniz gün boyunca sık sık emiyor ve iyi bir şekilde büyüyorsa, o zaman geceleri bebeğinizi uyutmanız ve emzirme için uyandırmamanız iyi olacaktır. Bebeğiniz acıktığında uyanacaktır. Ancak, gece emzirme ilk günlerde yeterli beslenme için önemlidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*