Anasayfa > Gebelik > Gebelik Döneminde Vücut ve Yüz Güzelliğinin Korunması
Gebelik Döneminde Vücut ve Yüz Güzelliğinin Korunması

Gebelik Döneminde Vücut ve Yüz Güzelliğinin Korunması

Bazı anne adayları vardır ki, mutluluğunu aile yuvasında değil, dışarıda ararlar. Çocuk yapmaktan nefret eder, yüz ve vücut güzelliğinin bozulacağı korkusuyla gebe kalmaktan hoşlanmazlar.

Fakat şunu unutmamak gerekir, anne olan, olmayandan mutluluğunu ve güzelliğini aile yuvasında arayan anne adayı, süs kuklası, gösteriş heveslisi olan kadından daha güzeldir. Gebelik sırasında kadın estetiğini bulan amiller ihmal neticesi kadını üzer. Fakat kendine dikkat eden kadın en küçük bir endişe duymaz. Çünkü iyi idare edilen bir gebelik, bir rahatsızlık, bir huzursuzluk değildir. Zira bu durum bir kadının vücut ve yüz güzelliğine gölge getirmez.

Bir kadın gebelikten önce olduğu gibi, gebelik sırasında ve sonrasında da güzelliğine itina etmelidir. Yüz, boyun, kollar ve karında görülen beneklerden korkulmamalıdır. İlk aylarda göze çarpan bu benekler, birgün aniden kaybolup gidecektir.

Eğer bu beneklerin varlığı genç anneyi üzüyorsa, açık hava ve güneş bunları gidermede yeterli görülmez ise vazelin ve benzeri merhemlerin en iyi ilaç olduğu bilinmelidir.

Gebelik süresince anne adayı, vücudunu dik tutmaya ve sırtına fazla yük bindirmemeye dikkat etmelidir. Bebeğin ağırlığı vücudu önce doğru çekeceğinden buna bağlı bel ağrısı oldukça sık görülür. Bu durumda dengeyi sağlayabilmek için arkaya doğru bükülme nedeni ile sırt kasları gerilir ve özellikle son aylarda ağrıya yol açar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*