Anasayfa > Bebek Aktiviteleri > Bebekleri güneşe çıkarırken nelere dikkat etmeli?
Bebekleri güneşe çıkarırken nelere dikkat etmeli?

Bebekleri güneşe çıkarırken nelere dikkat etmeli?

Tüm deri kanserlerinde başlıca risk etmeni ultraviyole radyasyon yani güneştir. Çocukluk çağı boyunca güneş ışığı ile temas ne kadar az olursa deri kanseri riski de o kadar az olacaktır. Güneşe 10.00 ila 16.00 saatleri arasında çıkmak sakıncalıdır. Bu saatlerde çıkılması zorunlu ise bebeklere uzun kollu giysiler ve pantolon giydirmek gerekir. Güneşin altında çocuğunuza yüz ve gözlerini korumak için siperlikli şapka giydirmelisiniz.

Uygun şekilde kullanıldığında güneş koruyucu kremler ultraviyoleye bağlı deri kanserini önler. Altı aylık oluncaya kadar bebeğinize güneşten koruyucu kremler kullanmayınız. Altıncı aydan sonra güneşe çıkmadan 30 dakika önce derinin açıkta kalan bölgelerine güneşten koruyucu krem sürmeniz gerekir.

Çocuğunuza kullanacağınız kremin içinde en az 15 koruma faktörü (SPF) bulunması gerekmektedir; duyarlı ciltlerde 30 SPF tercih edilmelidir.

18 yorum

 1. Her sene denize gidiyoruz, dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çok tşkler

 2. Bebekleri güneşe çıkartmadan önce gerçekten çok dikkatli olmakta fayda var. Konuyu okuduğumda bunu bir kez daha anlamış oldum teşekkür ederim.

 3. Kendimizden Daha Çok bebeklerimizi korumlayız. Onlar Geleceğimiz

 4. Yaz geliyor ve artık bebekleri yavaş yavaş dışarı çıkarma zamanı ama ne gibi önlemler almamız gerektiğini bilmek önemli.

 5. gerçekten yararlı bir konu olmuş çok ama çok beğendim

 6. güneşin yararı ve zararları çoktur. buna çok dikkat edilmeli. çocuklar içinse zaten siz belirmişsiniz. çocuklar bizlerin herşeyi 😉

 7. Güneşi Zararlarıda var ama tabiki dayfası daha çok. Yazı güzel olmuş dikkat edilmeli yazılanlara.

 8. işte burası “Altıncı aydan sonra güneşe çıkmadan 30 dakika önce derinin açıkta kalan bölgelerine güneşten koruyucu krem sürmeniz gerekir” çok önemlidir.

 9. Kucuk yaslarda, ozellikle cildin reaksiyon gostermemesi icin cok dikkat edilmesi gereken bir konu

 10. Teşekkürler çok faydalı güzel bir makale olmuş.

 11. Güneş ışıklarına karşılık alınmış olan önlemler kadar elektrik kaynaklı ışıklarında bebek gelişimde önemli bir konu olarak ele alınması gereklidir. Güzel bilgi için teşekürler.

 12. Bebek deyip geçmemek lazım, onlar bizim yarınlarımız, onlar bizim her şeyimiz. Güneşin ne kadar çok faydası olduğu gibi, o kadarda zararı vardır. Güzel bir konu teşekkürler.

 13. Oldukça önemli bir konu güneşten ziyade kullanılan kremler de önemlidir. Zira iyi bir krem değilse ilerde alerjik durumlar da olabilir. Kullanmış olduğunuz kremin de kalitesine dikkat etmek gerekir.

 14. özellikle bebeklerde dikkat edilmesi gereken bir konuya değinilmiş. Güneş yanıkları ve güneşin zararlı ışınları ilerleyen zamanlarda deriyle alaalaı kaıcı birçok hassara yol açmaktadır.

 15. Güzel konuya değinmişsiniz gayet güzel bilgili. Teşekkürler

 16. Benim bir bebeğim var. Çok hassaslar bu yüzden çok dikkat etmek lazım. Yazınızda çok güzel değinmişsiniz teşekkürler.

 17. ben bebeğim için 50 faktörlük bebek güneş kremlerini sürüyorum. Gayet de güzel koruyor. Fakat marka olmayan güneş kremlerini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Arkadaşım çocuğuna markasız bir şey almıştı bebek yine de kızarmıştı.

 18. Led Ekran ve ışınlarınada dikkat etmek lazım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*