Anasayfa > Bebek Bakımı > Bebeğin Göz Bakımı
Bebeğin Göz Bakımı

Bebeğin Göz Bakımı

Doğumda bebeğin gözüne bulaşan kan ya da vücut sıvıları, sıkça görülen hafif bir göz iltihabına yol açabilir. Bebeğiniz doğumdan bir iki gün sonra da uykudan kalkarken kirpikleri birbirine yapışık ve gözpınarlarında beyaz –sarımsı bir sıvıyla uyanıyorsa ve bu akıntı birkaç gün geçmiyorsa sebebi göz iltihaplanması olabilir.

Böyle bir durumda doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Bebeğinizin göz bakımını yaparken kaynatılıp ısıtılmış bir su ile gözünü bir pamuk yardımıyla günde iki kez temizleyiniz. Gö.zünü gözpınarından dışarı doğru silmeyi unutmayın ve ayrıca her göz için ayrı ve temiz bir pamuk kullanın

6 yorum

  1. Verdiginiz bilgiler konusunda tşklerimi sunarım. Çocuklalrımız önemlidir.

  2. Özellikle yeni doğanların göz bakımı bir hayli zor oluyor. Bilgilendirici paylaşımınız için teşekkürler

  3. Teşekkürler çok faydalı bilgi paylaşımı oldu

  4. yeni doğan bebeklerde gerçekten çok zor göz bakımı ve dikkt edilmeli. yazı güzel hazırlanmış. özellikle çapak çıkabiliyor.

  5. Bu durum birçok bebekte ortaya çıkıyor. İnsan ister istemez panikliyor. Hemen doktorla görüşmek en iyi sonucu verecektir. Teşekkür ediyorum bu yararlı bilgi için.

  6. Ya bu bebeklerin ilk doğduğunda gözleri hep renkli renkli oluyor onlar da hiç geçmese keşke 🙂 Güzel bir anlatım olmuş teşekkürler..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*